| SabinaRsT a întrebat:

sunt bune proteinele ( prafuri ) pentru fetele care fac sport intens?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da, ajuta la refacerea dupa efort. dar mai bine iei o glutamina, ajuta mai mult happy

8 răspunsuri:
| SabinaRsT explică:

Gata, nu va mai certati!

| lpavel a răspuns:

Binenteles! Te ajuta sa ai o performanta mai buna! Reszisti mai bine in sportul care-l faci, devii mai plina de energie, si binenteles iti vor creste sau se vor definii muschii care sunt solicitati! Atentie! - in lipsa de antrenament proteinele se transforma in grasime, deci in ziua cand nu te antrenezi sa nu iei proteine! Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru lpavel):

"in lipsa de antrenament proteinele se transforma in grasime", serios? asta o mare TAMPENIE

"deci in ziua cand nu te antrenezi sa nu iei proteine", atunci e CEL MAI IMPORTANT sa iei

Energie de la proteine? Serios? Si rezistenta?

Daca esti complet paralel cu sportul, de ce te bagi aiurea?

| lpavel a răspuns (pentru Cosmin86):

Desteptule! Corpul fetelor functioneaza altfel ca cel al baietilor!
Oricum eu mi-am spus parerea, sa faca ce vrea!

| Cosmin86 a răspuns (pentru lpavel):

Arata-mi UN SINGUR ARTICOL STIINTIFIC care sustine prostia ta de parere

EU iti pot arata vreo 20 care arata ca ce-am zis eu e corect.

Sau tu esti un analfabet care nu citeste, nu se documenteaza, nu are experienta si vine el sa comenteze ca proteina se "depune sub forma de grasime" rolling on the floor

| lpavel a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai cateva luni de antrenament si crezi ca stii totul? Ai vazut vreodata vreo fata care s-a ingrasat din cauza proteinelor? Eu DA!
Apoi nu gasesti totul scris in articole sau stiu eu unde... trebuie sa le inveti pe propriul corp dar tu desteptule stii doar ce citesti...
Cand vei avea vreo 10 ani de antrenament vei stii fara sa citesti pana atunci, Mars!

| Cosmin86 a răspuns (pentru lpavel):

" Ai vazut vreodata vreo fata care s-a ingrasat din cauza proteinelor? Eu DA! ", arata-mi si produsul pe care l-a folosit, ca multi zic "proteine" si la weight gainere, care au peste 50 % carbohidrati.

Am peste 4 ani de sala si 2 ani de kickboxing si am incercat pe propriul corp tot ce-am zis.

Ai tu 10 ani de antr de-mi ceri mie asta? Sau esti doar un copil mic, care nu stie NIMIC si cometneaza ca prostu ca ai energie de la proteine?