| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cam suparacioasa, adica...ma supar din orice. Chiar si prietenele mi-au zis ca sunt foarte suparacioasa. Ce as putea face sa nu ma mai supar din orice motiv? sad

Răspuns Câştigător
| Dr3yga20 a răspuns:

Incearca sa treci peste, gandeste-te ca sunt lucruri fara importanta.Cand am fost cam de varsta ta si eu eram "suparacios" dar m-am schimbat dupa ce mai tarziu mi-au aparut adevarate probleme in cale care te distrug cu totul.Atunci am luptat sa trec peste si am realizat ca daca pentru orice framantare ma supar, cand voi mai avea timp sa ma bucur.

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Si eu eram la fel.Deja colegele si prietenele mele trebuiau sa fie atente ce vorbesc sau ce fac in prezenta mea.Incearca intotdeauna sa te abtii, sa vezi partea buna a lucrurilor si nu pe cea rea.Eu stau si ma gandesc intai la ce a vrut sa insemne acel gest sau acele vorbe,si incerc sa vad din alta perspectiva diferita de cea pe care o aveam inainte. Sper ca o sa te mai schimbi si tu, si eu am reusit, si tu vei reusi.Bafta!

| Blink182 a răspuns:

Pai ai putea sa razi la ce zic altii. sfii de acord la aproae oricece spun prietenele tale.si sa incerci sa te obisnuiesti cu ce spune lumea si sa incerci sa nu mai fii suparacioasa.Plz fundita!

| UPT a răspuns:

Sa iei anumite lucruri in gluma, si sa nu te mai gandesti asa departe cand cineva iti zice ceva mai deplasat.
Sau sa te gandesti putin mai mult inainte de a deschide gura. Ca sigur nu vrei sa te superi, dar gura ti-o cam ia pe dinainte cate-o data.

| Valeria_9444 a răspuns:

Fii mai indiferenta si optimista. daca o sa iei totul in seios atunci mai nu prea vei avea clipe sa zimbesti.bafta

| Antonia50 a răspuns:

Pai incearca sa ii intelegi pe ceilalti cand fac glume. sau daca nu poti, atunci incearca sa nu arati asta. abtine-te! cand ma refer la glume glume din astea mai... ciudate

| izzycupcake a răspuns:

De exemplu daca cineva te jigneste sau iti face ceva ce nu iti place nuil baga in seama ignora-l.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Sa nu iai totul in serios
2. Inchide ochii aproape la tot ce se petrece rau cu tine!
3. Fii pozitiva
4. Uita totul repede!
Succes