| Clamidia a întrebat:

Buna! Sunt clasa a 12 a si am aceiași problema ca majoritatea, ce facultate sa aleg?
Nu stiu ce îmi place, nu pot sa ma regăsesc. As vrea in Constanta, Dar chiar nu stiu ce as putea sa aleg de acolo.
Cum pot sa stiu ce sa aleg?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Pai încearcă să urmărești experiențele oamenilor de pe YouTube sa îți poți face o părere.
Noi nu prea te putem ajuta cu mai multe, din păcatesad

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Apropo, ce facultați sunt in CT?

| dullcat a răspuns:

Buna.Foarte multi oameni se simt prinsi in ritmul turmei si incep o facultate numai asa pentru ca trebuie sau sunt impinsi de la spate, de catre parinti, imediat dupa liceu. Sfatul meu e sa nu te apuci de nimic daca nu stii ce iti place, altfel risti sa te trezesti ca vrei sa renunti si cu siguranta iti dezamagesti mai mult parintii decat daca alegi sa iei o mica pauza pentru a reflecta la viitorul in cariera.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, daca nu ai chef de facultate chiar nu trebuie sa mergi la vreuna, fiindca oricum nu se mai face mare lucru in ziua de azi cu facultate, fiindca nu vine cu loc de munca asigurat.
Recomand o postliceala de meserii, care iti va deschide oprotunitati mai bune si mai rapide, sa-ti gasesti un loc de munca.