| alexa0752662 a întrebat:

Buna! Sunt clasa a 12a pe stiinte umane. M-am pregatit de 1 an si jumatate la biologie si chimie pentru admiterea la facultatea de medicina. Am totuși o nelamurire: Pot aplica la mai mult de o facultate? Cum procedez cu examenele si plata de aplicare a facultatii? De exemplu am ales ca oraşe Sibiu si Constanta. Va trebui sa merg acolo fizic pentru a plati intrarea la facultate si pentru a sustine examenul? Ma scuzati daca este o intrebare proasta, dar nu am cu cine sa ma sfatuiesc.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este proastă întrebarea, dar nu se poate. Când te înscrii îți cere diploma de bac în origina și ți-o dă înapoi doar dacă a picat la examenul de admitere. De asemenea examenele de admitere sunt programate la aceleași date calendaristice.

| Nirvanaaa a răspuns:

La medicina examenele de admitere sunt in aceleași zi (foarte rar - excepție Brasov, la Arad e privată). Trebuie sa alegi un singur oraș in care sa dai. Asta cu procedura de înscriere e pe site-ul fiecărei facultăți. Cel mai bine te informezi de acolo.