| Mimo3 a întrebat:

Bună! Sunt clasa a 7a și nu știu engleza, aplicația duolingo nu ma ajuta. Aveți sfaturi cum aș putea să o învăț, voi cum ați învățat-o? Meditațiile ar fi o soluție?

4 răspunsuri:
| Ilovedinero a răspuns:

Da, meditatiile ar fi o solutie dar iti spun ca sunt si am lucrat cu persoane, care pur si simplu nu o pot intelege, o invata, insa nu o pot invata logic, nu percep, timpurile sunt varza.Nu te simti prost si daca poti remedia problema foarte bine.Esti clasa a7a si ai timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îți permiți meditații da, dar pentru început descarca aplicația Duolingo! Chiar te ajuta!

| darrio2007 a răspuns:

Te ajută foarte mult Duolingo. Se pare ca nu ai aptitudini pentru limba engleză.

| BobTheCat a răspuns:

Duolingo te poate ajuta sa iti imbogatesti vocabularul si sa inveti niste lucruri de baza, insa mai mult de atat nu prea poate (in sensul ca nu ofera lectii de gramatica detaliate). Meditatiile ar fi o solutie foarte buna, deoarece exersatul cu o alta persoana mai experimentata ajuta enorm!