| florentina_9904 a întrebat:

Buna sunt clasa a 7a si pe viitor as vrea sa fiu medic veterinar, pe ce materi ar trebui sa ma bazez, si la ce liceu ar trebui sa ma duc in Brasov multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| 93Anna93 a răspuns:

Ar trebui sa te bazezi pe biologie, chimie si fizica(s-ar putea sa faci si biofizica in facultate). Deci ar trebui sa alegi un profil real, gen stiinte ale naturii sau mate-info(dar la mate-info e mai greu la mate).Nu stiu la ce liceu ar trebui sa te duci pentru ca nu sunt din Brasov.Nu uita si de o limba straina(s-ar putea sa te ajute pe viitor)