| Melissa_4345 a întrebat:

sunt clasa a`8a si am inteles ca anul acesta toate clasele de a `8a vor da examen la matematica si romana. Imi este foarte frica, mai ales ca am inteles ca nu o sa ne asiste profesori din scoala o sa vina din alta parte.si asa vor face peste tot la toate scolile

Asa este? Voi ce credeti ca o sa facem? o sa ne asiste profesori din scoala sau din alta parte? [vorbesc pentru cei care sunt a `8a]

spuneti-mi mai multe daca stiti voi pls

Aa si app dati`mi niste modele de examen 2011 si la romana si la matematica

FundaAA promitwinking

2 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Ia uite măi, cu toate că vrei să faci sex la 14 ani, te mai interesează și examenul? Minune în exclusivitate.
Mă rog, un elev care s-a pregătit serios în toți cei 4 ani de gimnaziu, care nu a învățat din an în paște, doar pentru note, va face o lucrare bună în orice fel de circumstanțe, fie că asistă profesorul de la clasă, fie că nu. E normal să ai emoții, nu te condamn, și eu am (sunt tot a VIII-a), dar chiar nu contează unde dai examenul și cine te supraveghează. Dacă te-ai pregătit, nu are de ce să îți pese. Modele de examen găsești în mii de culegeri de la librării, le poți lua și pe acelea din 2010 (modelul e același), sau poți tasta pe internet "Model evaluare nationala 2011" sau 2010. Baftă.

| zambethツ a răspuns:

Modele gasesti aici da'i la descarca formularul
ai primul la romana
http://www.model-de.ro/......99-1-1.htm

iar al doilea la mate
http://www.model-de.ro/......00-1-1.htm

Succes kiss!:*