| tatiana123 a întrebat:

Sunt clasa a 8a si, dupa cum stiti trebuie sa completam lista cu licee.Am o intrebare de exemplu daca am media 6.70 am voie sa pun un liceu cu media mai mare, de exemplu daca pun unul cu 7 si ceva.As avea sanse sa intru sau am voie sa-l pun?

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Ai voie sa pui orice liceu vrei! Poate mai putin cele vocationale unde deja sau dat probe de aptitudini, dar in rest poti trece orice pe foaia aceea.Toti au sanse egale la inscrierea, diferentierea o face media! Bafta! :*

| crina_1119 a răspuns:

nu este interzis sa pui acel liceu pe lista, dar numai ca n-ai nici o sansa sa intri daca media ta e mai mica decat cea care trebuie. funda?

| mada97nnn a răspuns:

Nu cred ca ai avea sanse dar poti totusi sa intrebi pe diriginta ta sau cu femeia care iti va da lista aceea...

| Daliaaa a răspuns:

Nu iti interzice nimeni sa pui un liceu cu o medie mai mare tinand cont ca e posibil ca anul acesta sa scada mediile de intrare dar totusis nu trebuie sa te indepartezi prea mult de media ta, oricum merge un liceu de 7 si un pica la o medie de 6.70