| Pinkelephants a întrebat:

Sunt clasa a 9-a la un liceu economic din Bucuresti, insa nu sunt deloc multumita de el.Nu imi plac oamenii si simt ca locul meu nu e acolo.As vrea sa ma mut la un alt liceu (cum ar fi Lazar, Cosbuc sau Viteazu) si pe un alt profil, dar imi e teama sa nu fie mai rau.Ce credeti ca ar fi de facut? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Firdinica a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbesti cu parintii sa le spui ca acolo nu iti place.

| Pinkelephants explică (pentru Firdinica):

Parintii stiu, dar si ei sunt nehotarati din cauza riscurilor.

| Firdinica a răspuns:

Daca ai anumiti prieteni prin alte liceuri/scoli ii poti intreba daca le place unde invata.