| Elish090 a întrebat:

Sunt clasa a opta și sunt cam indecisa ce profil sa aleg, științe sociale sau științe ale naturii. Faza e ca nu prea îmi place asa de mult fizica/chimia dar de descurcat, ma descurc cat de cat. As dori sa îmi spuneți care este materia pe care se persista și ce păreri aveți dintre cele doua profile. (sunt din p.n și as vrea sa dau la cnch, deci mi ar fi foarte util ca cineva de acolo sa îmi poată răspundălaughing)

1 răspuns:
| KMaddieK a răspuns:

Nu sunt de acolo, dar indiferent la ce liceu e, la profilul stiinte umane, la care am fost, se insista pe partea de literatura, limbi straine, istorie, iar la stiinte ale naturii, pe chimie, biologie, stiinte exacte. Eu cred ca ar trebui sa mergi acolo unde iti place, daca nu o faci din placere, degeaba o faci.