| Logout a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 luni si am lungit aceasta relatie din cauza mea. noi puteam fi despartit din prima saptamana, dar am incercat sa-l inteleg. insa nu am reusit. Nu-mi place grupul lui de prieteni, nu-mi place ca fumeaza, bea si destul de rar fumeaza si ierburi. Simt ca nu-l mai plac, din nicun punct de vedere, si nu stiu cum sa scap mai repede de el. Prietenii mei au zis sa termin aceasta relatie mai repede pentru ca sigur nu voi ajunge ok alaturi de el. Ceea ce e mai rau si ma impiedica sa ii zic : "ma daca mai fumezi, bei etc eu ma despart de tine" e faptul ca simt ca ma iubeste si e foarte probabil sa se lase in favoarea mea! Chiar daca s`ar lasa de aceste vicii mie tot nu imi mai creste dragostea fata de el. Ce mai vreau sa scap de el in cel mai scurt timp posibil. Pls help Dau fundita. Sunt disperataaa :-

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ii spui ca iti pare rau. dar voi chiar nu va potriviti, si nu iti plac prietenii lui deoarece sunteti chiar diferiti.si daca e sa fiti prieteni in continuare happy

9 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Asculta si tu de cineva care il cunoaste mai bine.si daca e asa cum zici tu daca as fi fata nu as sta cu el happy

| Mirela a răspuns:

La grupul lui de prieteni nu cred ca v-a renunta niciodata in favoarea unei fete ca e cam "golanash"de fel din cate ai povestit tu aici. Cel mai bine ar fi sa iesiti DOAR voi 2 si sa-i spui totul ca nu-ti plc nici faza cu fumatul, bautul, ierburile si ca nu poti tine la el, nu-l vezi mai mult decat pe un prieten, spuine-i ca in astea 2 luni ai incercat sa te apropii de el sa tii la el dar nu poti pur si simplu.si vezi ce o sa zic si el >big grin

| Deeiu a răspuns:

Si daca sufera dupa ce se desparte de tine ce?!
Este spre binele tau, spune-i lui frumos in fata ca tu nu mai simti nimic pentru elhappy
Sau spune-i ca luati o pauza, poate si tu cu timpu' ti se va face dor de el si incepi din nou sa-l love struck
Probabil ca de dragu' tau nu se va duce la altahappy
Succeswinking!kiss

| Logout explică:

Da, se duce la scoala, ma mir ca a si intrat la liceu oh go on. Are niste parintii foarte cuminti, am avut ocazia sa ii cunosc si sigur ei nu au habar ce matahala au in casa. laughing Frica raised eyebrows? Nu-mi e de el. Doar ca o sa par de prost gust dupa ce o sa-i zic citezhee hee --> luni si am lungit aceasta relatie din cauza mea. noi puteam fi despartit din prima saptamana, dar am incercat sa-l inteleg. Am lungit aceatsa relatiethinking adica i-am dat de inteles ca vreau sa-l schimb si ca deja tin foarte mult la el. E foarte greu pentru mine sa nu-l ranesc si sa ii zic "ba frate eu am incercat sa ma atasez de tine, dar nu pot!" pentru ca el stie deja ca m-am atasat de el. E foarte complicat din punct de vedere ca nu vreau sa par schimbata in ochii lui. Tot ce a ramas de facut e sa-l evit.

Zozole06

| Logout explică:

Au in casa * scuzati, greseala mea! blushing

| vip 2010 a răspuns:

Cam interesanta povestea ta... dupa parearea me euz ic sa vorbesti cu el si sa ajungeti la un comun acord, adica sa isi lase grupul lui de prieteneti. Daca nu eu zic sa-i dai drumul pana nu va fi prea tarziu.

| LaLaLakin a răspuns:

Am fost si eu in aceeasi situatiehappy.
Stai calmawinking! Spune. i ca poate sa se imbolnaveasca si sa moara mai repede decat credewinking.
Parintii tai stiu de aceasta relatie?
Ai putea discuta si cu ei, sunt trecuti prin viata.
Sau, nu mai iesii cu el, spune. i sa nu mai fumeze sau sa vea cand e cu tine, sa iti acorde mai mult timp, si daca poate, sa schimbe anturajul, pentru ca va ajunge foarte rau.
Apropo, la scoala se duce?
Spune. i sa mai acorde timp si viitorului sauwinking!
Poate o sa vada lumea altfel:d!
Sper ca ti.am fost de ajutor:*!
Fundita?batting eyelashes

| mk900 a răspuns:

Se spune ca prietenii sunt oglinda noastra; mergand pe chestia asta, daca esti cu un baiat plin de astfel de vicii... nu e tocmai ok. Eu cred ca nu o sa se lase pentru tine pentru ca astfel de vicii, odata practicate pentru mult timp, sunt foarte greu de eliminat si e nevoie de o vointa extraordinara, nu de iubire e vorba. Plus ca simti ca nu-l mai placi, pai asta e de fapt alarma, in momentul cand ai simtit asta treaba e clara.Trebuie sa iti iei inima in dinti si sa-i expui situatia foarte clar (e mai bine sa te gandesti ce sa-i spui inainte, poate chiar sa asterni pe hartie tot ce te deranjeaza si sa compui frumos ca se te exprimi clar). Chiar daca o sa doara putin, ce nu te omoara te face mai puternica.winking

| ana0804 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa te intereseze ca el va suferi. el nu s-a gandit la tine si ca TU ve suferii aducandu-te in mediul acela infect. nu e bine ca face prietenul tau. spune-i ca iti pare rau si ca nu mai ti la el din cauza a ceea ce face si a ceea ce este. si nu privi nici o secunda inapoi. mult succes kiss