| Sava_Luiza_1998 a întrebat:

Buna!
Sunt de peste un an jumate cu iubitul meu si facem dragoste de 6 luni. Avem amandoi 19 ani!
Eu am fost invatat de rude ca nu e bine sa fac asta, ca se face dupa casatorie.
Am discutii cu mama mereu pe tema asta si uneori ma face sa imi para rau ca am facut-o.
Ea nu stie asta, dar a inceput sa banuiasca.
Oare am gresit ca am facut asta cu el?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O fi mers asta cu inainte de casatorie cand lumea se casatorea inainte de 20, sau 20 si un pic. Da acum? Se casatoresc si dupa 30, cum sa stai atat de mult?laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gresit e ca iti pui la indoiala deciziile pe baza unor vorbe provenite din basme religioase si nu din cauza a ceea ce simti cu adevarat in relatie. Esti majora, e treaba ta cu cine si de ce te culci. Neamurile sa isi vada de viata lor sexuala

| Freya1 a răspuns:

Daca va iubiti si te respecta si aveti o relatie serioasa de ce sa iti para rau ca ai facut asta?
Vezi ca poate iubitul tau se va simti jignit daca vei spune asta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ai gresit, e normal sa o faci inainte de casatorie, numai pe la musulmani mai trebuie sa fie femeile virgine inainte de nunta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atât timp cât nu există risc de sarcină sau boală sexuală, totul e ok.
Maică-ta să-și păzească... ei, tu pe a ta. Nu amestecați borcanele.

| LexaEAG a răspuns:

E gresit din punct de vedere religios,dar nu e o crima,nu trebuie sa te simti nasol din cauza asta,doar ca,pentru a nu te simti vinovata data viitoare cand vrei sa intri in biserica,trebuie sa vorbesti cu preotul sa-ti faca o rugaciune,fiindca e pacat sa intri in biserica, iar cand o sa te casatoresti, la spovedania de dinainte de nunta trebuie sa-i specifici acest aspect preotului, iar slujba de cununie se va oficia in afara bisericii, atat tot.Asa ca nu trebuie sa te simti vinovata, e viata ta si faci ce vrei cu ea.