| Elena2222 a întrebat:

Sunt din Braila, clasa a 8-a si vreau la profil profilul Stiinte Ale Naturii. Vreau ca pe viitor sa fiu educatoare la pedagogic. dar pot sa fac mai intai profilul de stiinte ale naturii apoi sa fiu educatoare? Mai vreau sa stiu si ce probe sunt FUNDA :d

Răspuns Câştigător
| Violente a răspuns:

Trebuie sa intri la profilul PEDAGOGIE, nu ai cum sa faci STIINE ALE NATURII iar apoi sa fii educatoare. Profilul PEDAGOGIC dispune de TEORIE dar mai ales PRACTICA, PRACTICA de care ai nevoie si pe care la STIINTE ALE NATURII nu o faci.

3 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Poti sa urmezi liceul la ce profilul vrei tu, importanta e facultatea (psihologie si stiintele educatiei).

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Trebuie sa dai la liceul pedagogic! altfel nu poti fi educatoare! profilul de Stiinte nu te ajuta in privinta asta!