| mulinobianco a întrebat:

sunt eleva in clasa a 8-a, mi-as dori ca dupa ce termin 9 clase sa-mi continui studiile in Romania. Problema mea mica este ca sunt din R.Moldova, locuiesc in Chisinau, si as vrea sa va intreb, ce atitudine aveti voi, romanii fata de noi, basarabenii?

3 răspunsuri:
| mulinobianco explică:

Imi pare bine, dar oricum imi fac griji, deoarece majoritatea prietenilor mei cind pleaca in Romania, un an intreg se ineaca in lacrimi, de la faptul ca chiar profesorii se comporta urit cu ei, si pun note mai mici. Sper ca mie macar totul imi va reusi. :-)

| sεcяεт a răspuns:

Eu cred ca te vei integra bine >:d< Mai ales daca esti prietenoasa cu toti nu trebuie sa-ti faci nici o problema. Noi, romanii suntem in general firi foarte proetenoase si sigur te vei simti minunat.

| Darly a răspuns:

Majoritatea va consideram fratii nostri de peste Prut.Nu iti fa griji o sa fii tratata ca unul de-al nostru happy