| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, am 14 ani si aveam anul' trecut sprancene foarte groase si am inceput singura sa ma pensez... la inceput mi-a placut iar mama nu observase (prea mult laughing ) iar acum as vrea sa ma duc la salon sa mi le faca mai frumoase... Problema e : daca merg la salon mi-e frica sa nu observe mama, avand in vedere ca difera forma pe care o am, de forma pe cere o voi avea.
Hellllp! Funda

4 răspunsuri:
| NewSummer2013 a răspuns:

N-ai crede ca prin chestia asta am trecut si eu. Dar la 15 anilaughing Eu nu ma pensam singura, o singura data am incercat si am facut-o praflaughing De atunci am renuntat. Le aveam suficet de groase dar nu aratau rau thinking

La sfatul prietenelor "cochete" mi-am luat inima in dinti si m-am dus la salon. Mama nici n-a remarcat. Buuuun. Am petrecut cam un an de zile prin saloane. Si culmea! La sfarsitul anului care a fost rezultatul? Mama mi-a admirat sprancenele.

Desi primele dati (ea se uita foarte atent, ma controla, la lumina bacului daca sunt pensata sau nulaughing am primit la bataieee ohoolaughing ) Si tot zicea nu te mai pensa, nu te mai pensa, eu ziceam cu nu am facut-o etc. Dar in final tot ea a inceput sa le admire.

Deci rezultatul? Sprancene frumoase, mama impacata! (oricum nu avea de ales).

Deci splendid!winking

| Tessa a răspuns:

Daca te duci la salon, te duci sa le retusezi, nu sa schimbi forma, pentru ca atunci cand mergi la salon trebuie sa aiba destul par pentru a putea schimba forma.

Eu ti-as recomanda, mai ales acum cat este vacanta, le lasi sa creasca, le tratezi cu ulei de ricin si cu cateva zile inainte de a incepe scoala, te duci la salon.

Cand te intorci, ar sa fie la faptul implinit mama ta, iar daca doamna care te penseaza isi face treaba cum trebuie poate mamei tale ii va placea. Acum nu stiu, depinde cat de "contra-pensat" este mama ta. Bafta!

| xFakeSmilex a răspuns:

Pai ai 3 variante:
1. Ii spui mamei tale ce vrei sa faci, si poate va accepta.
2. Te duci la salon, ii ceri sa nu le faca foarte subtiri. Si poate mama ta nu va observa.
3. Continui sa te faci singura!

Succes!

| BeInnocent a răspuns:

Sa inteleg ca mama ta nu te lasa :-?
Deci,cum a spus si "xFaxeSmilex" ori vorbesti cu mama ta, ii ceri voie, ii spui ca vrei sa arati mai bine ca toate colegele tale sunt pensate etc. si va accepta, ori mergi la salon si ii spui fetei de acolo sa iti dea o formaa asemanatoare cu cele actuale si sa nu fie prea mari diferente. In caz ca mama ta va observa ii zici fie ca asa au fost mereu, fie ca ai incercat dar te doare prea tare si ai renuntat si mai nascocesti tu, cum stii ca o pacalesti.
Daca totusi nu vrei sa risti, poti viziona http://www.youtube.com/watch?v=gmu0uXzt1XE sigur te va ajuta!

Bafta :)