| AlecssaGiio a întrebat:

Sunt fata si in august fac 14 ani.
Am o problema destul de majora, o consider eu.
Am un pic de mustata [sunt mai bruneta si se vede destul de nasol] iar mama nu ma lasa nici in ruptul capului sa mi`o iau.
Iar cu parul de pe picioare la fel. Cand am un eveniment mai important [cand trebuie sa port rochie sau ceva] ma fac pe ascuns. Chiar nu ma lasa deloc. La subrat la fel, dabea ma lasa cu crema depilatoare... Spune ca nu e bine de la varsta mea. Iar cu pensatul la fel.A zis ca ma va lasa sa ma pensez tocmai in clasa a 10-11 a.
Ce pot face in legatura cu mustata? Macar sa o decolorez?

Funda!

3 răspunsuri:
| Genessis a răspuns:

Ii poti spune ca te simti prost, ca ceilalti copii te fac sa te simti prost si ca inclusiv tu te simti prost in pielea ta. Daca ai vreo cunostiinta (verisoara sau prietena mai mare) ii poti cere ajutorul, adica sa spuna ca ea a vrut.Asta e singura solutie, stii adica mamei tale ii e teama sa creada ca fata ei a crescut si ca va face lucrurile pe care adolescentele le face.Insa,odata si odata trebuie sa perceapa acest lucru. Sper ca te-am ajutat si multa bafta!

| nooolimits a răspuns:

Spune-i mamei tale ca nu are baiat ce fata asa ca eu zic sa o dai jos ce pot sa iti faca

| VaSi03 a răspuns:

Spune-i mamei tale asa:
Mama, sunt fata... Si da la varsta mea este destul de normal. Daca nu te crede deschide cartea de biologie, si da la reproducere, acolo vei gasi cateva randuri despre pubertatea la fete, care incepe de la 10-11ani, nu ca pe timpul lor, alor nostri, la15-16 ani!