| antoniaprr90 a întrebat:

Bună! Sunt foarte indecisa la ce profil sa dau la liceu. Mi-ar fi de folos niște informații.
Ma gândeam la științe ale naturii pentru ca pot dupa sa dau la orice facultate, totuși, nu îmi place mate. Fizica si chimia nu mai zic. La filo ma gândeam deoarece îmi place mult romana si am note mari la romana. Totuși, nimeni nu îmi recomanda acest profil ca nu o sa pot sa dau la orice facultate.
Legat de facultate, încă nu sunt decisa. Ma gândeam la medicina veterinara dar nu sunt 100% sigura.
Mi-ar fi de folos niște păreri de la voi. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Eusiatat23 a răspuns:

Buna! Depinde de liceu pentru profil. Incearca sa te interesezi ce se face real la liceul unde vrei la fiecare profil in parte. Cat despre facultate, poti da la medicina si de la filologie sau orice alt profil, dar e mai mult de munca, insa nu e imposibil. Eu sunt la stiinte ale naturii si nu se face nimic pentru admiterea la medicina.
Succes!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ma gândeam la științe ale naturii ...Ma gândeam la medicina veterinara"

te gândeai bine!

| antoniaprr90 explică (pentru sierra1):

Am spus si ca nu sunt sigura. Pana la urma mai am 4 ani ca sa ma decid ce cariera vreau sa urmez. Pana atunci, o sa ma mai maturizez in gandire si poate o sa imi schimb preferintele

| sierra1 a răspuns (pentru antoniaprr90):

De ce să te schimbi, orientarea e corectă