| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte suparata! Deci,...
Eu sunt clasa a 6 a si nu ma pricepeam foarte bine la matematica. Am luat ore si am luat numai 10. Când am început cls a 6 a am luat 9, 20 la mate ( test inițial ) si nu mi-a părut rău. Dar am dat test la algebra si am luat 7. Atunci nu i am spus la mama doar după 3 zile. M a certat cam tare dar nu a fost chiar mare problema. Azi ne au adus testele de la geometrie si am luat 5! sad nu știu cum sa ii zic la mama! Eu încă fac ore si cred ca o sa fie suparata! Niciodată nu am mai luat un 5! Sa ii spun azi? Va rog mult! Nu știu ce sa fac! Va rooog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai in primul rand, cand o intalnesti pe mama ta fa o fata asa mai trista ca ea sa intuiască ca s-a intamplat ceva rau. Dupa aia ea te intreaba ce ai si tu ii zici de nota aia rea. "Ne-a adus astazi (ieri) testele la matematica... Si am luat un 5". Mama ta va aprecia daca ii vei spune adevarul de la inceput si cand va vedea ca tie iti pare rau cu adevarat de acea nota, ca regreti ca ai luat doar atat, va vedea ca iti pasa si nu te va certa asa tare. Dar ar fi bine ca la urmatorul test sa iei nota mai mare.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i pana nu suna diriginta sa-i spuna, si te astepata cu batul acasa.
Te sfatuiesc sa pui mana serios pe matematica, ca aia se invata facand zilnic 2-3 ore cu exercitii si probleme!