| denissu a întrebat:

Sunt in clasa a 7 a si am nevoie de parerea voastra.
Nu sunt sigura daca unui coleg de-al meu ii place de mine.
Colega mea de banca imi spune ca se uita tot mai des la mine dar cand il zaresc in momentul in care ma priveste...se face ca a gresit directia in care voia sa se uite.Cand face glume isi indreapta prima data ochiii catre mine deoarece, cred eu, vrea sa vada daca rad.
Voi ce credeti? Colegele imi spun ca ma place dar nu stiu ce sa cred!

Răspuns Câştigător
| ariamont a răspuns:

Da, cu siguranta te place dar e mai timid, probabil. Mai lasa-l o perioada asa, poate face el primul pas, dar daca nu, fa tu primul pas, bineinteles, daca il placi, ca nu are cum sa fie vorba de iubit deocamdata. Acest sentiment de iubire apare dupa ceva timp intr-o relatie formata, nu intre colegi. Daca nu cunosti persoana nu ai cum s-o iubesti.

| denissu explică (pentru ariamont):

Ne cunoastem din clasa a 3 a, dar nu prea vorbim ...anul trecut de ziua indragostitilor, o colega de a mea a pus baietii sa cumpere fetelor bratari si cercei ce simbolizeaza dragostea...(acea colega se pricepe la chestii din astea)si surpriza!, el mi a dat mie o bratara foarte draguta!

| ariamont a răspuns (pentru denissu):

Deci e clara treaba, te place! Vezi tu ce faci, dat totusi, asteapta, poate face el primul pas, ca e cam aiurea sa faca primul pas o fata.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lol, ti au citit intrebarea la RadioZu azi dimineata si pana si ei au zis ca e stupida

| denissu explică (pentru suntserios):

Chiar nu ma intereseaza! Nu ti ai ales corect numele...nu se potriveste cu caracterul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-ai lăsat fără grai şi cu rouă pe la ochişori...
Chiar s-a uitat la tine? Gata, deja puteţi să vă logodiţi şi să invitaţi tot oraşul la nunta voastră! În caz că-şi îndreaptă privirea către tavan, trebuie neapărat să divorţaţi.

| paulpetrolistu a răspuns:

Poate e mai rusinos si evita adevarul! daca il iubesti si stii ca si el te iubeste, dar el esta rusinos, fa tu primul pas!

| paulpetrolistu a răspuns:

Daca vrei ajutor cu relatiile te pot ajuta