| anonim_4396 a întrebat:

Bună. Sunt in clasa a 7-a și la anul o sa am examenul de clasa a 8-a dar în același timp lucrez și la un proiect (programez). Cum as putea sa fac la ambele într-o zi? Adică am incercat sa îmi împart timpul dar nu am reușit să fac ceva pentru proiect dar pentru examen am reușit.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! In primul rand fa temele si invata pentru acel examen si in timpul ramas liber, fa programare. De exemplu ai putea in weekend sa te trezesti devreme, faci cate ceva pentru scoala iar apoi cu timpul ramas faci programare. Bafta sa le impaci pe ambele. E bine ca te preocupa si altceva, si chiar ceva bun. Bravo! happy

| Violleta2022 a răspuns:

Programarea la anisorii astia nu-i imporanta, dar scoala, odihna si dezvoltarea sanataosa a corpuluis i creieurlui sunt extrem de importante, mai ales scoala, de care depinde cariera si viitorul tau!
Faptul ca pierzi noptile pe computer la anisorii astia, vor avea un impact masiv in dezvoltarea creierului si a sanatatii tale.

Nu stiu ce fac parintii tai, dar este clar ca nu te supravegheaza cum ar trebui fiindca la anisorii astia trebuia sa fii in pat, dormind de la ora 10, ca anumiti hormoni sa se poata produce si ajuta la dezvoltarea ta mentala si fizica.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu reușești să le împaci pe ambele, renunți la unul din ele.

| literallythesamebruh a răspuns:

Mai bine te-ai concentra pe examen, după poți continua chestia cu programatul. Mai sunt doar câteva luni, profită de ele