| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy

Sunt in clasa a 8-a si nu am facut deloc informatica.
Problema este ca as vrea foarte mult sa ma duc la un liceu cu profil de informatica intensiv (mai precis Grigore Moisil din Iasi).
Cam ce lucruri de baza ar trebuie sa stiu (html, CSS etc) si as putea sa invat acele lucruri singura?

Ar fi de preferat linkuri (in engleza sau romana) cu ce ar trebuie sa stiu, dar e optional.

Răspuns Câştigător
| pufulete17 a răspuns:

Deci blackswan...nu stiu cum e la grigore moisil dar si eu sunt la matematica intensiv si am 6 ore pe saptamana! cert e ca pe clasa a noua nu iti cere nimic ce trebuia sa faci anterior ...asta fiind la informatica! poate tu te referi la T.I.C unde acolo inveti html,css phpbb poate,dar nu cred ca iti trebuie cunostinte anterioare dezvoltate poate doar sa lucrezi in excel, word, powerpoint dar mai mult nu cred.bafta

2 răspunsuri:
| ThєOηlyOηє a răspuns:

Multumesc happy

| chitaramea a răspuns:

Nu conteaza ca nu sti nimic la sau ca nu ai m-ai facut info si vrei la intensiv info, trebuie doar sa dai un test la intrare oricum e un test de logica si app la info nu aveti nevoie de html, css sau alte chesti din astea, astea tin te TIC, la info faceti programare este altceva