| Th3eo a întrebat:

sunt in clasa a 8 a si vreau sa aflu cum se cazlculeaza media cu examenul. fundita:X

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Mediile din generala(toate 4)se aduna si se face media aritmetica
in paralele, rezultatul la mate se aduna cu cel la romana si se face media aritmetica
cele doua rezultate se aduna si se impart la 2 si aia e media de intrare la liceu.

| EX a răspuns:

Se face media aritmtetica la toate mediile generale( toate din a 5 inclusiv a 8 ) se face media celor 2 examene(romana mate) apoi se aduna intre ele si se imparte la 2.

Răspuns utilizator avertizat
| Simonyka a răspuns:

25% conteaza examenele din a 7a 25% examenele din a 8a sh 50% media generala http://www.admitereliceu.ro/calculati-medie-admitere aici calculezi. Funda?;;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca afli pls baga id :cs.jonny
vreau sa aflu si eu :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

50% media 5-8 (cls) si 50 % media examenelor.