| anonim_4396 a întrebat:

sunt in clasa a 8 si stau in Iasi. As vrea sa stiu daca la liceul Racovita se platesste. Ma refer se dau bani pentru a trece clasa, pentru note mari... cam cat ar fi fondul scolii chestii dinstea? multumesc!

2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Nu ma pricep n-am invatat la racovita

| abubusd a răspuns:

Peste tot se plateste, intr-un fel sau altul; nu iti face griji, oricum nu scapi de plata oriunde ai merge daca vrei note mari. Eu am fost la Col. National Gheorghe Lazar, Bucuresti si crede-ma ca desi este unul dintre cele mai bune si renumite licee tot se plateste si se dau cadouri pentru note mai bunebig grin. Asa functioneaza totul in Romania.