| Mirunaa_7131 a întrebat:

Buna :*. Sunt in clasa a 8a si sunt cam nehotorata in privinta profilului si liceului pe care sa il aleg. Ma gandeam sa ma duc la filologie sau la stiinte sociale intensiv engleza, la Alecsandri sau Vranceanu( ambele din Bacau ). Ce ar trebui sa aleg, tinand cont de faptul ca ma pricep la limbi straine si sunt buna la literatura (tocmai de aceea vrand sa frecventez un profil de tip uman?) big grin

2 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

Esti exact ca mine. Daca te pricepi la limbi straine si limba romana atunci ar trebui clar sa te duci la fililogie, si daca iti place mult engleza la engleza intensiv.

| Ionut a răspuns:

Daca esti buna la literatura, du-te mai mult pe profil UMAN.
Bafta