| LuisaToneakaZumaStar a întrebat:

sunt in clasa a VIII-a si intr-o saptamana dau examenul de capacitate.As dori sa imi recomandati sau sa imi spuneti ce formule ar trebui sa stiu la matematica pentru examen.
Dau funda =)

2 răspunsuri:
| o0AnnaOo a răspuns:

Pai pentru inceput tot ce tine de patrat, dreptunghi, cerc toate corpurile de genu formulele si Pitagora plus sa stii sa rezolvi ecuatiile si la algebra nu stiu sigur ce mai da eventual ce ai facut la clasa si ce sunt în variante
Sper ca ti-am fost de ajutor

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Algebra: formule de calcul prescurtat (subiectul 2 - ex 5)
Geometrie: formule pentru arii, volume (subiectul 3) la geometria in spatiu (mai ales la cea in spatiu) si geometria plana.