| AlynaC a întrebat:

Sunt in clasa a8a si trebuie sa aleg optiunile pentru liceu.Eu vreau sa dau pe profil real, specializarea stiinte ale naturii.Imi poate descrie cineva acest profil(ce materii se fac mai mult/mai putin, la ce se dau teze etc). Si inca ceva! Vreau sa dau la Colegiul National Carol 1 din Craiova.Cine este la acest liceu la profilul stiinte ale naturii imi poate spune mai multe ca de ex cum sunt profesorii(am auzit ca la chimie sunt destul de rai), ce dotari sunt etc.Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Yng a răspuns:

Pai : Vei avea 2 ore chimie, 2 ore biologie, 4 ore romana si 4 ore matematica. vei face engleza si limba a2a istorie geografie informatica 1 ora si tic 2 ore(o alta ramurii a informaticii), fizica sport, muzica, desen, logica si religie. Profesorii sunt putin mai exigenti. Sper sa nu-l nimeresti pe Branzan.Am auzit de la multe persoane ca e foarte rau.Eu sunt in Cuza tot la stiintele naturii dar trec a10a. Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta!