| madalina_4528 a întrebat:

sunt in Suedia, in apropierea blocului meu este un magazin la care merg ft des, toti angajati se uita la mine insistent... mie imi place de cel care lucreaza la casasad si el ma priveste cand mai iasa prin magazin in rest nu are cum doar asa putin, mie imi place mult de el, cum as putea sa ma bag in seama cu el? el 100% sa-r baga cu mine dar el nu stie ca eu stiu sa vb pe suedezalaughing nu i-am dat sansa de a ma auzi vorbind cum as putea sa ma bag in seama cu el?

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai ai putea sa te duci cu o prietena sau ma rog,cineva care stie limba,si sa ii spuna lui ca vrei nr/id-ul lui, ceva, sau sa va traduca laughing

| John_7502 a răspuns:

Salut! Depinde de magazin, adica ce anume vinde. Ai putea intreaba de un produs in suedeza sau daca cunoaste orasul mai bine ca esti noua pe aici si intrebi de un punct turistic, parc de distractii, parc natural etc. Sau ai putea sa il intrebi cum se pronunta un cuvant pe care nu il stii, sau cum se scrie (te prefaci si tu ca nu stii) vezi si tu un cuvant rar folosit nu des intalnit ceva sa ii atraga atentia ti-am dat destule idei, improvizeaza si tu vezi ce faci succes!

| John_7502 a răspuns:

Heloo a zis ca stie limba!

| madalina_4528 explică:

Stim aman2 el e de mic aici.iar eu de 2 ani.

| Fluturel_Adrian_1998 a răspuns:

Jag vill veta hur du lärde svenska. Jag vill okså lär svenska, bara jag kan inte hitta någonting. Inlämna mig ett bud tack.