| carbellyi a întrebat:

Sunt indecisa in legatura cu o problema la scoala. In urma repartizarii de dupa admitere am intrat la specializarea sn, desi prim mea optiune a fost mate-info.
Am stat un semestru la sn, iar gandurile mele sunt atat pozitive, cat si negative. Ca si profesori, este foarte bine. Dar nu ma simt stimulata, adica nu mi se pare foarte greu. Ca si colectiv, nu imi place deloc aproape.
La mate-info colectivul este super, ma inteleg mult mai bine cu ei decat cu actualii mei colegi. La sn se face mai bine biologie si am inteles ca si matematica. La mate-info e mult mai bine la info si fizica.La matematica nu pot spune 100% daca la mi nu e ok. tind sa cred ca la noi e mai bine
in concluzie la mi mi greu, dar la sn se face ft bine materiile profilului, iar ca si colectiv, mte-info castiga detasat.
Sa ma mut sau sa raman aici?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te muti la mate-info si sa continui acolo chiar daca va parea greu la inceput.Depinde si acum ce materii iti plac mai mult si spre care sectie ai vrea sa te inclini.Deciziile pana la urma tot tu le iei si nu altcineva in locul tau.Tot ce as putea face ar fi sa iti dau un simplu sfat.
Sper ca te-am ajutat.

| Pizzaislife a răspuns:

Ti-as sugera sa mergi pe mate info in primul rand a fost dorinta initiala si chiar daca e mai greu e mai de mare ajutor si e important sa te intelegi si cu colectivul