| ralucamirabela a întrebat:

Sunt ingrijorata pentru prietena mea :-s. A cunoscut un baiat mai mare decat ea cu 7 ani.se inteleg foarte bine. da sta departe unu de altu, asa ca vorbesc la telefon incontinuu`. de fapt numai de la 3-4 dimineata pana pe la 7.si chestia e ca ea a devenit km "obsedata" de baiatul acesta.ma pune sa o sun cand intra el pe mess.ca sa intre si ea imediat.seara nu doarme deloc.sta treaza pana la 3-4 cand termiina el treaba, sau cand vine de afara ca sa vb cu el.nu doarme deloc...si e disperata...plange incontinuu` daca nu o suna. si el stie ca intre ei e doar o relatie de prietenie si ea nu intelege. ii spune lui pana si secretele melestraight facenumai ca sa aiba o conversatie cu el.si nu stiu ce sa faq.eu ia`m explicat, dar nu vrea sa inteleaga. ce sa faq? funda!

3 răspunsuri:
| NoNameMe13 a răspuns:

Oricat de mult te-ar durea si oricat de mult ai tine la ea cel mai bine e sa te desparti de ea. Nu are ros sa fii impreuna cu o fata care se vede ca tine la altul si vorbeste despre el de fata cu tine fara jena. Sa planga daca nu o suna? raised eyebrows E clar ca ea vrea ceva mai mult decat o prietenie. Si mai ales daca ii zice secretele tale, e clar ca, din pacate, pe el il prefera. sad Desparte-te de ea si spune-i ca ai ajuns sa faci asta din cauza faptului ca ea se converseaza cu baiatul ala prea des. Nu are rost sa stai sa te rogi de ea sa vorbeasca cu tine sau mai stiu eu. Multa bafta! kiss

| Pavel5479 a răspuns:

Poate ii gasesti un alt prieten care sa fie mereu aproape si sa o sustina in orice moment

| anOnimat01 a răspuns:

Pf! Daca s-a ajuns asa inseamna ca e destul de grav! Ea da prea multa importanta la ceva ce nu exista din cate am citit eu aici! Totul e ciudat! Inseamna ca prietena ta, de fapt nu iti este prietena. Daca ea a preferat ca totul sa lase balta doar pentru el inseamna ca mai bine incerci sa te indepartezi de ea! iti face si tie rau si pe alta parte si ea la randul ei iar iti face spunand secretele tale! Revenind la ce ai putea face, cred ca singura solutie este sa vb tu cu el si sa ii explici cum sta treaba si sunt sigura ca el ar putea sa o faca sa inteleaga anumite chestii, deoarece ea ii da multa importanta si sunt sigura ca el are destula influenta in fata ei si ar putea sa o aduca pe o alta cale, ca fiind sa vada lucrurile altfel.