| Raluca_5688 a întrebat:

Sunt intr-o clasa noua si imi este greu sa imi fac prieteni. Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi! crying

2 răspunsuri:
| alexamealexa a răspuns:

Fi uh insati...fi prietenoasa si arata`le ca esti de incredere...sunt sigura ca iti vei face prieteni adevarati>big grin

| ale a răspuns:

Buna, nu cred ca esti singura care trece prin asta.In primul rand fi tu insuti, fi draguta cu colegii tai, intra in vorba cu ei, vorbiti despre scoala despre orice.Vei vedea ca vei gasi repede cateva colege care sa te accepte in grupul lor
stai linistita nu e o tragedie sa fi intr-o clasa noua, in 2-3 luni nu vei mai fi colega noua ci colega lor din totdeauna