| Radu115 a întrebat:

.sunt intr-o mica incurcatura. acum sunt in a 10-a si vreau sa ma transfer la alt liceu. doar ca nu stiu cum sa le zic parintilor acest lucru..eu acum stau la bunici si am canditii ff bune, doar ca nu prea invat.a 9-a a trecut cum a trecut. si vreau sa ma transfer la alt liceu unde "sa nu se faca asa scoala", doar ca parintii nici nu vor sa auda, ei zic ca eu am cap, ca as putea fi destept..va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| alesiasaf a răspuns:

Vrei sa te transferi la alt liceu pentru ca vrei altul mai usor sau pentru ca nu iti place profilul? Explica-le parintilor ca nu iti place profilul (daca e cazul) si ca nu poti invata pentru ceva ce nu iti place. Spune-le ca e viitorul tau in joc.

| Radu115 explică (pentru alesiasaf):

Vreau altul mai usor, dar tot la acelasi profil, la un liceu putin mai slab(evident unde e mai usor)

| alesiasaf a răspuns (pentru Radu115):

Atunci pur si simplu spune-le ca nu e de tine liceul la care esti si ca vrei o schimbare. Educatie cu sila nu se face.