| deadrose2543 a întrebat:

Sunt intr-o situatie foarte complicata, sunt impreuna cu un baiat de 5 ani si recent m-a mintit si am aflat ca s-a intalnit cu o fata, iar in momentul acela m-am despartit de el si de atunci pur si simplu nu mai stiu ce simt, l-am iertat acu cateva zile pentru ca are bacul in 2 sapt si vreau sa il las sa se concentreze,deoarece cat timp am fost despartiti nu a dormit,nu a mancat etc,lui chiar ii pare rau pentru ce a facut,doar ca s-au adunat foarte multe in anii acestia,avem un trecut,iar eu parca nu il mai iubesc, nu mai vreau deloc sa fiu cu el, as vrea sa fiu libera...si nu stiu cum sa ii zic...

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nici bine nu faci că aștepți să dea BAC-ul, apoi să îi dai viteză. Chiar atât de mult suferă dacă te desparți acum de el?

| SkyPilot a răspuns:

Asteapta sa termine BACul si spune-i clar in fata ca nu mai simti nimic pentru el. Fii ferma. Nu ai de ce sa te sacrifici pentru el, mai ales ca el nu a fost corect fata de tine. Nu amana, tot acolo ajungi si vei suferi mai mult.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Poate fara sa vrei, inca ii permiti sa te manipuleze, sa iti controleze viata. Ai mai pus ntrebari de genu', deci stii care e parerea majoritatii. Atunci, care e problema? Daca nu-l mai iubesti, n-ai niciun motiv sa fii impreuna cu un tip ca el. Nu ti se pare putin nedrept, fata de tine insati? Dupa toate cele petrecute, tu tot pe el il menajezi, te gandesti la el mai mult decat la tine, si la ce ti-a facut. Ori esti al naibii de slaba (ca si caracter), ori in ciuda negarii tale, inca mai ai sentimente pentru el. Ia o pauza, linisteste-te, si analizeaza. Altfel, in loc de 5 ani, o sa mai pierzi inca 10.