| SupradozaDeViseXD a întrebat:

sunt intra saptea si anul asta am dat-o in bara cu media. Imi va iesi ceva in jur de 8.80. Este un dezastru. Pana acum am avut 9.36 clasa a 5 si 9.16 clasa a 6. Acum mai pot inta la un liceu bun cu media asta de cacao. Dar mai conteaza si mediile din ceilalti doi ani sau doar din clasa 7 si 8? Sunt foarte dezamagita de mine. Cred ca pana la urma mi-e rusina sa spun cuiva ce medie am. HELP ME!

Răspuns Câştigător
| me_6088 a răspuns:

Eu sunt cls a 8a si asa ni s-a spus la scoala:
se va tine cont de mediile din clasele 5-8(care se aduna si se impart la 4) + media pe care o vom lua la examen(se aduna amn2, si la romana si la mate si se impart la doi) si apoi se aduna rezultatul mediei de pe cls 5-8 si rezultatul mediei de la examen.

2 răspunsuri:
| Kiddc a răspuns:

Normal ca (,) conteaza mediile din cls a 5-a si a 6-a. Ok acum nu trebuie sa te panichezi, incearca in clasa a-8a sa scoti emdia cat mai mare pentru ca aceasta este cea mai importanta clasa. Si eu sunt in a 7-a si stiu cat de grea este aceasta clasa si materaia m-a omorat si pe mine. Eu zic sa stai calma pentrub ca o sa vezi ca ttul se rezolva.

| geeooo a răspuns:

Acum conteaza toate mediile din cei 4 ani...dar mai stii. poate ca se schimba regula pana intri la liceu(eu sunt in a 6-a)...dar nu-ti face griji si pune-te cu burta pe carte intr-a 8-a