| albinuta_2886 a întrebat:

Buna!
Sunt la liceu in clasa a 11a si ma simt cam lasata pe dinafara de colegii mei.
La scoala ma inteleg bine cu ei, vorbim, ii ajut, mai glumim alea-alea. Dar cand vine vorba de iesit in oras intre colegi pe mine nu ma anunta nimeni si chiar daca sunt de fata cand ei planuiesc cand si unde sa iasa nu zice nimeni sa vin si eu.
La scoala, cand ies fetele sa stea pe hol niciuna nu ar zice "Hai si tu, Andreea" cu toate ca se mai cheama intre ele. Am mai iesit sa stau cu ele pe hol, dar ma simteam neinvitata.
Si nu inteleg de ce pentru ca in rest, in clasa, vorbesc cu toti si ma inteleg bine cu ei.
Sambata asta un coleg isi face majoratul. Si, bineinteles, pe mine nu m-a invitat cu toate ca ma inteleg bine cu el si anul trecut am fost impreuna intr-o tabara. A invitat persoane in clasa cu care nu este asa apropiat cum este cu mine.
Ma simt cam trista din cauza asta.
Se afla cineva in aceeasi situatie cu a mea?
Cateva sfaturi ar fi binevenite. Multumesc!

2 răspunsuri:
| krl11 a răspuns:

Nu stiu daca te-ar ajuta, dar incearca sa-i ii invitii tu, si poate dupa totul se va schimba

| zRazvaNxzz a răspuns:

Cate Kg ai?
Incearca sa te incadrezi in alt cerc de prieteni ca aceia s-ar putea sa fie prieteni falsi
Si daca esti nesigura pe tine nu trebuie sa mergi intre ele...(si chiar daca crezi ca sunt falsi, gandeste-te ca nai ce sa faci si is tot ce ai! ) tias mai da cateva raspunsuri dar astept raspuns de la tine! De ex: eu ma inteleg la fel de bine cu prieteni din clasa dar pe hol si cand ies ies cu baieti mai mari pentru ca am copilarit cu ei si nu-i pot chema si pe ceilalti prieteni dar sa stii ca stau si cu colegi mei de calasa pe langa asta doar eu fumez dintre baieti si aproape toate fetele Din CLasa