| xXMaryaXx a întrebat:

Sunt noua pe aici, dar am o problema foarte mare! baiatul de care imi place a aflat ca imi place de el! Si acum nu stiu ce sa fac! Totul a inceput cand nu am mai putut sa ma mai abtin si i-am spus prietenei mele despre chestia asta.Atunci,nu stiu cum, a auzit si fata cu care nu ma impac deloc bine cu ea.
Baiatul de care imi place e foarte bun prieten cu un coleg de al meu.Iar atunci, se nimerise sa fie si el acolo de fata cand fata cu care nu ma inteleg a strigat in gura mare ca imi place de el...Mie mi-ar fi placut sa fi aflat intr-un fel de la mine...Acum,de fiecare data cand ma vede se holbeaza la mine fara sa isi mai bata joc de mine fiindca inainte isi batea joc de mine mereu cand ma vedea.Imi spunea chestii de genul "salut" razand sau strambanduse la mine sau "mai esti indragostita?" la fel, razand.acum nu stiu ce sa zic,daca face asta doar pentru ca si el ma place sau pentru ca nu place,pentru ca nici eu nu sunt cine stie ce mare frumusete dar el,da! Are ochi albastri,parul negru,sprancene perfecte,pistrui, intr-un cuvant el e perfect!(pentru mine)
Ce sa fac? Sa il uit? Daca l-as uita, m-ar durea foarte tare inima dar daca l-as iubi in continuare m-as rani singura

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pare ca-si bate joc. Daca te placea te invita la intalnire. Esti prea rusinoasa, se vede, scapa de asta ca n-o sa te ajute cu nimic. Doar o sa-ti faca rau in nenumarate contexte.

| T0T a răspuns:

Doar te necăjește probabil. Uită-l, da.

| siriusblack98 a răspuns:

Dar ce, aveti cumva 12 ani? Daca da atunci mai asteapta cativa ani pentru ca din cate imi dau seama nu esti pregatita pentru o relatie. Daca nu atunci cauta-ti altul pentru ca asta este prea imatur si dobitoc.

| munteanuionvictor a răspuns:

Câți ani ai?

| Ïdc_Alexia_1974 a răspuns:

Încearcă sa afli de la prietenul lui daca te place, si asa va fi bine.
Dar totusi, cred ca te place, dar nu are curaj sa iti zică. Încearcă sa afli!