| Pixie_6145 a întrebat:

Sunt noua pe site. Am o intrebare : Am o prietena care a stat cu absolut toti baietii din cartier, si toata lumea o vede ca pe o curva. Mi'e cam aiurea sa umblu cu ea si sa rada toti in urma dupa aia... Ea vrea sa ia toti baietii la rand! Dar eu vreau sa o trezesc la realitate, sa ii spun ca nu e bine ce face, ca pana la urma nu ramane cu niciunu si se trezeste singura.De exemplu am prieteni care ma intreaba cand e "libera" ca sa o incerce si ei o data. Vreau sa ii spun intr'un fel sa se schimbe straight face. dar nu stiu cum...

Răspuns Câştigător
| Spiku a răspuns:

Nu ai cum. daca a\ea nu vrea nai km e ca si cum as vrea sa te fac sa ma placi pe mine chiar daca nu ma cunosti, deci se poate? nu...asta esad

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pai spune-i.Desi ma indoiesc ca va intelege. Dar tu fa-ti datoria de a-i spune.Pana la urma tu nu ai nimic de pierdut. Daca insa nu intelege si continua la fel, ba iti mai zice ca esti si invidioasa pe ea renunta la ea si la prietenia voastrawinking

| Firefly a răspuns:

Intreab-o daca stie cum e perceputa de ceilalti baieti. Explica-i ca toata lumea o considera o curva si ca spre binele ei ar trebui sa o lase mai moale cu prietenii.
Eu zic ca nu e bine sa te imprietenesti cu astfel de persoane pentru ca stii vorba aia: "Spune-mi cu cine te insotesti ca sa iti spun cine esti". Sper ca realizezi ca, odata asociata cu acea fata, baietii te cred si pe tine o femeie usoara.

| AshuraElric a răspuns:

Daca toata lumea o vede asa inseamna ca ea chiar e, daca era parerea doar catorva persoane ar fi putut fi invidie (dar nu e)Nu o poti schimba, ar fi mai bine sa te gandesti la viitorul tau pentru ca al ei e distrus, vezi sa nu te ghideze spre astfel de lucruri si pe tine.Ai putea incerca sa-i explici situatia dar nu cred ca te-ar asculta (nu e genul)

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Deci ea nu pune suflet in nici o relatie
deci pentru ea sunt nsite aventuri
las-o in pace daca ea asa vrea nu ai ce face sad