| Jart16 a întrebat:

Sunt o adolescentă de 16 ani cu o 'problemă' specifică vârstei ei. Îmi e simpatic un tip. Amândoi fiind dansatori, am fost împreună cu grupurile de dans la un festival în acelaşi autocar. Îl stiam de ceva timp de la unele spectacole şi îmi era simpatic şi atunci, dar acum a reuşit să îmi intre inevitabil în cap.
Nu sunt sigură ca ar fi dat semne că mă place pe toată durata vacanței, dar s-a comportat destul de drăguț. Ne urmărim reciproc pe Instagram şi îmi urmăreşte toate insta storyurile, motiv pentru care postez destul de des, deşi nu ştiu cât de relevant e asta.
Cred că aş părea un pic disperată dându-i mesaj, având în vedere că are o idee despre faptul că-l plac.
E totuşi de necrezut ce aduce adolescența odată cu venirea ei şi faptul că ma confrunt cu o asemenea 'banalitate'laughing
De fapt, întrebarea mea e. Cum aş putea ieşi mai mult în evidență în ochii lui? E destul de important pentru mine măcar să încerc, deşi curajul e cam absent aicilaughing
Mă gândesc că dacă l-aş fi atras, mi-ar fi dat un mesaj. Sau poate nu.
Dar mă rog, tot ce vreau să ştiu e cum mă bag în seamă cu enigma asta de băiat?
Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Chestia cu uitatu la insta stories sa stii ca nu garanteaza ca le si vede. Sunt multe persoane care dau click repede fara sa uite cu adevarat.
Incearca sa-i raspunzi la un story la care sa ai ce sa spui, de exemplu posteaza ca se uita la un film si ii raspunzi si zici " chiar cautam un film, cum e? " si vezi si tu cum mai tii conversatia, daca nu vezi deloc initiativa din partea lui, renunti.
Sau poti sa-i dai mesaj sa-l intrebi de ceva de la dansuri.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Gasesti ceva ce a aveti in comun, de preferabil o problema( astea sunt cele mai bune) si il intrebi pe el. Ceva legat de spectacole sau ceva de genul. "Cand e... cum e... daca te poate ajuta sa iti zica ceva despre."

| Jart16 explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc mult! Voi încerca.

| Jannah a răspuns:

Totul incepe de la un " buna "

| Anabela777 a răspuns:

Trimite-i mesaj. N-ai cum sa pari disperata de la un simplu mesaj. Il intrebi daca vrea sa iasa cu tine la o cafenea/cofetarie si asta-i un mod subtil de a-i da semnale ca-l placi. Prostia multor fete (si a unor baieti, ce-i drept) e ca tin mai mult la"reputatie" si mandrie decat la curaj. Si ceea ce vreau sa spun este ca un baiat apreciaza mai mult o fata curajoasa decat o fata ce are retineri din a face ceea ce vrea din cauza ca se gandeste la ce-ar putea gandi altii despre ea. Siiiiii prin urmare, daca te place o sa zica da. Daca gaseste vreo scuza sa nu vina probabil e doar modul lui politicos de a spune ca nu te place. Iar daca spune nu inseamna ca nu doar ca nu te place, dar nici ca-i pasa de ai putea fi afectata. Iar daca are amuzamentul (ca multi altii) sa te intrebe direct din prima daca-l placi tu-ti iei boasele imaginare in maini, iti bagi piciorul, ce o fi o fi, si-i zici ca da. Iar daca rade sau ceva reproseaza-i ca cea mai buna gluma din discutia voastra este ca-l placi. Nu merita sa-ti pierzi timpul cu porci. Succes.

| Jart16 explică (pentru Anabela777):

Mulțumesc frumos! Ce am mai râs la ultima parte, bine spuss!laughing))
Deşi ştiu că mă complic prea tare... ups, dar crezi că ar fi okay să-i dau un simplu wave pe Facebook în momentul când este on? Dar m-aş pierde ulterior neştiind cu ce anume să continui conversația.
Ideea e că nu vreau să par nici insistentă pentru că nici mie nu mi-ar plăcea ca cineva să insiste cu mine, mai ales dacă nu îmi doresc nimic cu persoana respectivă.
Totuşi ai dreptate.