| Papusika_6359 a întrebat:

Sunt o fata din arad, si m-am indragostit de un prieten de-al meu, este cu 4 ani mai mare ca si mine. Imi place foarte mult de el si am facut marea greseala sa ii spun, dar nu imi pare rau deloc, dar faza este ca m-a refuzat de doua ori dar tot suntem prieteni buni. Eu tin foarte mult la el si a trecut 7 luni de cand imi place de el. Ce credeti ca ar trebui sa fac, el ma considera ca si o sora si nu stie ca inca il plac. Am incercat sa fac tot felul de activitati cum ar fi sa dansez si fac si volei de performanta dar orice as face tot la el ma gandesc. Deci va rog sa ma ajutati. Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ori accepti sa fiti doar prieteni ori il lasi balta de tot, daca vrei sa continuati prietenie foarte bine cuntinuati-ohappy dar daca vrei mai mult de la el si el te respinge atuci nu-l mai baga in seama.mai exista o varianta insa asta va dura ceva, sa astepti o perioada de timp, poate cu timpul sentimentul va fi reciprochappy si nu te va mai respinge, si veti fi impreunabatting eyelashes nu e garantat insa, mai in toate prieteniile dintre o fata si un baiat se afla ca de fapt cei 2 se plac la un moment dat infiripa un sentiment de iubire intre cei 2, trebuie doar sa astepti. Succes si numai binehappy

| smile a răspuns:

Buna! cred ca cel mai bine ar fi sa il lasi in pace chiar daca sunteti buni prietenii.Intelege ca el te vede doar ca pe o prietena foarte buna si asa vrea sa fiti in continuare. Iubirea cu forta nu se poate! si eu am trecut prin asta si vreau sa iti spun ca am trecut peste.Sunt multi baietii pe lumea asta si te vei indragosti din nou.Este greu ...stiu sa uiti o persoana pe care o vezi in fiecare zi, dar cu vointa vei reusi! succes