| alexandra35 a întrebat:

Buna sunt plina de cosuri si putin plinuta cum sa slabesc fara sa tin cura (mama nu ma lasa) crying pls help (funtita). Ce sa fac cu cosurile?

Răspuns Câştigător
| sis a răspuns:

Despre cosuri nu stiu ce sa-ti zic. dar referitor la slabit.:-? incearca sa manaci sanatos adica fara porcarii ca manacarea de Mc sau cipsurile, pe langa e-uri mai au si sute de Kilocalorii... si. incearca sa faci mult sport. alergari chestii din astea. sau intra aici http://www.csid.ro/calory-calculator/ si verifica indicele masei corporale. apoi fa-ti meniul. sper sa te ajute. papa!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Maria_3931 a răspuns:

IN primul rand trebuie sa vrei si vad ca vrei.ca sa scapi de cosuri nu mai manca atatea dulciuri(stiu ca mananci)si iesi mai mult afara(stiu ca o sa crezi ca e o prostie )dar nu e deoarece pielea are nevoie de oxigen si chiar de aer curat, date cu creme (stiu ca o sa te usture)dar spune-ti in minte ca daca ma ustura imi va trece.cu slbaitul mama ta are dreptate(nici sa nu aud ca iei pastile de slabit. e cea mai mare tampenie)daca esti si mica te opreste din crescut...si iti face tare rau.inearca sa mergi la sal.serios chiar te ajuta pe mine m-a ajutat am dat jos 11 kg... ce Dumnezeu. a da trebuie sa stii cosurile apar la adolescenti. te las noroc xoxo Andreea

| AldanaBlue a răspuns:

Mama ta poate nu te lasa sa ti vreo cura drastica de slabit. Poti sa renunti la paine alba, prajeli, dulciuri si fast-food. Mananci dimineata paine neagra prajita, cu sunca slaba, fructe si legume, carne fiarta sau la gratar si bei 2 L de apa pe zi si ceaiuri. Nici supa sau ciorba daca e doar de legume, chiar si carne, nu ingrasa daca nu are rantasuri si alte grasimi.Mesteci bine mancare si e bine sa nu sari peste mese pentru ca altfel vei manca cu pofta si foarte mult la o masa. Nu te abtine de la ce poftesti. Gusta, dar nu mai mult. Poti sa faci miscare chiar daca nu mergi la sala, faci acasa 30 de min pe zi macar.
Cosurile vor trece si ele cu timpul, momentan poate e varsta de vina. Incearca sa te speli zilnic pe fata si sa te stergi cu un prosop curat de fiecare data. Tenul se demachiaza zilnic si poti folosi un tonic. O vizita la dermatolog sau la cosmeticiana iti va spune ce tip de ten ai, cauzele aparitiei cosurilor si cum sa le tratezi in continuare.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Nu e nevoie neaparat sa tii cura.winking se poate rezolva si cu sport happy
2.Iti spun ca nici aici nu e nevoie sa iti cumperi un asa zis "produs minune" ca sa iti treaca. Daca ai grija de fata ta si ai grija de ea, poate nu o sa mai ai asa multe cosuri. Aaa, si sa nu le storci, storsul provoaca si mai multe cosuriwinking. Pentru ca tot sebumul scos afara se imprastie pe fata ta si nu o sa faca decat sa dea nastere la altele!

Sper ca am fost de ajutor big grin

| alessiaS a răspuns:

Pentru cosuri foloseste pudra de argila e foarte eficienta si ieftina cat despre slabit fa cateva ex

| larisag a răspuns:

Buna,
Nu trebuie sa intri in panica, cu calm, toate au o rezolvare, iar in cazul de fata, cele mai bune produse pe care le poti folosi pentru problemele tale, sunt cele naturale, din plante, care nu au efecte secundare neplacute.Impotriva kilogramelor in plus, cat si a cosurilor, eu am folosit produsele de mai jos, si am fost multumita de rezultate, motiv pentru care iti recomand sa le folosesti, cu toata increderea : pentru slabit http://www.tratamentenaturiste.eu/......sule.html, iar pentru cosuri http://www.tratamentenaturiste.eu/catalogsearch/result/?cu=cosuri&x=0&y=0
Multa sanatate si o zi buna!