| คиค a întrebat:

Sunt putin cam trista deoarece mi-am facut un calcul aproximativ la media generala, si imi iese cam 9, 67.
Mie mi-se pare o medie foarte mica in comparatie cu cele din anii trecuti...[9.89, 9.98...]
Voi ce parere aveti e mica?

P. S.: Sunt in clasa a 7a si cam toata clasa are mediile mai mici decat in anii trecuti...

8 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nu e mai mica, stai linistita. Si asa, nu sunt asa relevante mediile astea, ai sa vezi mai tarziu. Important e sa inveti, sa nu fii delasatoare. Accidente sau perioade mai proaste sunt peste tot. Acum e acea intrecere intre voi ca colegi, acea obligatie pentru parinti, acea ambitie personala de-a fi mai mare-n medie decat partenerul de banca.
Media e buna si optimista. Succes in continuare!happy

| Vizitiul a răspuns:

Asta doar tu poti stii cu exactitate. Pune pe balanta cunostintele tale si notele primite. Te declari multumita? In conceptia mea e o medie foarte buna, sa fi avut eu tot medii peste noua, waleuuuulaughing.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

E foarte bine.Peste 9 mie mi se pare o medie buna, aşa că stai liniştită.

| vlaaddd a răspuns:

Daca profesorii s-ar pune pe elevi sa ii testeze la sange, nu ar trece 10% dintr-o clasa de media 7.
O sa va obisnuiti cu note d'astea mari si la liceu cand o sa luati un 2 sau 3 o sa incepeti sa plangeti si alte cacaturi.

| BeYoU a răspuns:

Ca esti un geniu!

Răspuns utilizator avertizat
| gabitza_6878 a răspuns:

Nu-i mica
si a mea scade in fiecare an laughing
in clasa a 6-a am avut cea mai mare medie si in a 5-a cea mai mica
in a 7-a a scazut fata de cea pe care am avut-o in a 6-a
sa vedem acum ...imi iese in jur de 9, 83

| otherwise a răspuns:

Clasa a7a este cea mai grea din generala happy Nu iti face griji, vei intra la un liceu bun. Trebuie sa te multumesti cu media pe care o ai pentru ca este una buna.