| Andreeacordos a întrebat:

Buna,sunt scriitoare si am 12 ani (nu ma injurati). Scriu o carte pe care in cateva luni o voi publica (PARADISUL ASCUNS IN NORI.)

Ar trebui sa il cititi ca sa intelegeti la ce ma refere,dar e numai fantezie(gen inorogi,zane, nimfe).Am nevoie de un sfat. Vreau sa scriu intr-un capitol ca una dintre zane a fost blestemata, dar nu stiu ce blestem sa scriu si prince aventura invinge sau poate invinge blestemul.Va rog sa ma ajutati, caci am nevoi doar de putina inspiratie.Deci limitati-va la ce v-am zis caci nu am nevoie de alte sfaturi!

3 răspunsuri:
| ViktoriaGherman a răspuns:

Depinde ce tip de carte scrii daca pentrucopii incearca ceva de genul :capsuna aluna fii rea dar nu buna big grindar daca pentru ceva mai mari inspirate din Hrry Potter tongueSi nu te jena eu tot am inceput sa scriu pe la aceasta virsta))

| Andreeacordos explică (pentru ViktoriaGherman):

Cartea este pentru copiicam de genul meu,dar si din harypotter ma pot inspira. oricum la versuri ma descurc eu, caci am experienta, dar as avea nevoie de o idee, adica ce sa se intample cu ea, sa se transforme in ceva sau ceva de genul acesta.

| ViktoriaGherman a răspuns (pentru Andreeacordos):

Poate sa dispara pe un timp in care ceilalti eroi o vor cauta.