| pheonix_2617 a întrebat:

Sunt TIMID cu fetele.Imi puteti da niste sfaturi sa nu mai fiu asa de timid cu fetele?(de preferabil fetele sa raspunda)Am spus de prea multe ori cuvantul fetelelaughing

Răspuns Câştigător
| MâţaD a răspuns:

Mda.si eu sunt o fire timida si nu imi plac baietii tupeisti,care cred ca ei sunt cineva si folosesc replici ieftine pentru a te "agata".Fii tu insuti, iar cu o fata gaseste-ti lucuri in comun, gaseste subiecte de discutie...

6 răspunsuri:
| kittykat a răspuns:

Pai.eu iti recomand sa fi mai indraznet. incearca sa faci caterinca si asa fetele o sa te creada d treaba si o sa se apropie ele d tine... asa am un pr [ doar amic] care era timid sh usor usor o ajuns cel mai cel si acum cand ne vedem eu stau in brate la el sh inainte nici nu ma privea in oki nu era in stare sa se uite in ochii unei fete laughing sau nu stiu ti-am spus incearca sa faci caterinca big grinbig grin merge la sigur :*:*:* Bafta :*

| Mayar a răspuns:

Adica sa glumesti, sa iesi la suc cu fetele, sau macar cu un baiar doi si cu ceva fete, creeaza-ti o gasca mai intai, te inveti cu ei, apoi nu vei mai fi asa timid cu ei, apoi nu vei ma ifi asa timid nici cu altii.winking

| Mayar a răspuns:

Deci cum am ma ispus, incearca sa fii in colectiv:cu mai multi, si baieti si fete, ori la strand, petrecere, suc, plimbare in parc, film, etc in care sunteti mai multi, asa te inveti cu prezenta feminina incet incetwinking

| pheonix_2617 explică:

Kittykathappy crede-ma ca nu caut sa ma imprietenesc cu fete care o sa te creada de treaba daca faci caterinca de cineva

| anonul a răspuns (pentru pheonix_2617):

Nu s-a referit neaparat in sensul asta, nu e nevoie sa-ti bati joc de cineva, doar sa fii amuzant, sa nu te creada plictisitor laughing

| Crina1995 a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa fi timid cu fetele. Pana la urma suntem toti oameni. Cel mai bun sfat este sa te comporti normal sa fi TU, sa fi cat mai natural. Incearca sa le dai putina indiferenta, si incearca sa comunici cat mai mult cu fetele. Poti sa-ti faci chiar si o amica foarte buna, asta daca nu ai deja una.