| anonim_4396 a întrebat:

tocmai am intrat la mate info intensiv, si as vrea sa va intreb cum e aici, e greu, cate ore fac, la info ma tem ca nu prea am facut in generala, cel mai bun raspuns dau funda happy

Răspuns Câştigător
| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Uita-te la intrebarea mea poate te ajuta;)
http://www.tpu.ro/......-adica-ce/

2 răspunsuri:
| AlexiAle94 a răspuns:

Si eu am terminat la acest profil anul asta.Chiar daca nu ai facut matematica sau informatica in generala foarte mult te obisnuiesti tu la liceu oricum nici una din materi care se fac la liceu nu e la fel ca in generala.La informatica se studiaza c++, pascal, java una din astea si trebuie sa te obisnuiesti cu ele nu sunt foarte usoare poate cine stie iti vei forma o pasiune.La matematica i complicat in ultimi doi ani la analiza matematica si trebuie sa muncesti mult deoarece nu este usor deloc cel mai bine pentru acest profil este sa aveti un profesor sever ca sa va faca sa invatati altfel nu iei bacalaureatul.Mate-info este cel mai freu profil si nu este de joaca mai ales cu bacalaureatul.Iti recomand sa iti dai interesul si sa nu te lasi ca altfel iti va fi cumplit de greu.Nici eu nu stiam matematica la inceput si nu mi-a placut dar m-am obisnuit.Este si un profil important eu voi merge mai departe tot pe mate-info la facultate pentru ca este de viitor.Multa bafta si daca vrei sa ma intrebi ceva legat de liceu nu ezita.

| judoka99 a răspuns:

Pai faci 6 ore de info si 4 sau 5 de mate