| veveee a întrebat:

Buna tocmai am primit un iphone 3 gb si as dori si eu sa stiu cum imi pot pune muzica pe el din calculator am intralat programu iTunes dar mam blocat la acest pas ``5. Dupa ce piesele voastre favorite sunt importate, faceti click mai jos, pe iPhone si ii dati Sync din partea dreapta-jos a ecranului sau facand click-dreapta pe numele acestuia. Dupa sincronizare, continutul folderului Music din iTunes va fi acelasi cu continutul folderului Music de pe iPhone. Este de recomandat sa folositi un singur calculator pentru sincronizare, pentru ca daca legati iPhone-ul la un alt calculator, iTunes-ul va sterge tot din iPhone la prima sincronizare.`` explicati-mi va rog

1 răspuns:
| Em_Gaby_1992 a răspuns:

In primul rand nu e iPhone 3 gb. e iPhone 3G daca asta vrei sa spui (3G = 3rd generation - generatia a treia). Si daca ai instalat itunes. iti conectezi iphoneul la PC prin cablul de date primit cu telefonul, dupa care ar treubi sa-ti vezi telefonul in itunes (in partea din stanga va scrie "Gabriel's iPhone" de exemplu.) - dupa ce ai importat in iTunes toate melodiile tale, DAI CLICK pe iphoneul tau care e conectat la pc din itunes (de pe partea din stanga!), si in dreapta jos (in colt) gasesti un buton NUMIT "SYNC" - pentru sincronizare. Tu trebuie sa intelegi ca iTunes e OGLINDA iphoneului tau...deci tot ce pui in itunes se va regasi in iphoneul tau, de aici sincronizarea. cand vrei sa faci invers (sa sincronizezi itunes cu iphoneul) vei da file - sync from iPhone. Gaby_em23 ID de yahoo daca intampini probleme!