| anonsiam a întrebat:

Tocmai m-am mutat la un alt bloc, in alta zona a orasului. E vara si vreau sa ies pe afara, insa nu am cu cine, nu prea cunosc pe nimeni de aici. Cum as putea cunoaste persoane din jurul meu? (ce ciudat suna) Sunt sociabila, nu este o problema, doar ca nu stiu cum sa fac sa cunosc si alte persoane.laughing

4 răspunsuri:
| GoldandSilver a răspuns:

AI putea sa te bagi in seama, avand in vedere ca esti sociabila, si sa le spui ca esti noua de pe aici, sunt sigur ca ei te vor intelege. Multa bafta! Funda?

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Iesi! Pur si simplu iesi prin zona, asa ca pentru a o cunoaste. Vezi cine e prin preajma si fa cunostinta cu persoanele respective! Fiind sociabila, vei parea si autentica si indrazneala ta va avea un efect placut!

| anonsiam explică (pentru Kis_Iuliana_1983):

De-acord, dar nu ar fi putin ciudat sa vezi pe cineva pe strada cu care nu ai mai vorbit niciodata si "buna hai sa fim prieteni."laughing

| Andreeea21 a răspuns:

Bună.
Intră în secțiunea facebook evenimente și înscrie-te la cele care sunt în apropriere de tine.
Caută cursuri ( dans, tenis etc) pe internet. Mergi la bibliotecă.
Frecventează în fiecare zi cafeneaua/ terasa de lângă bloc.
Sper că te-am ajutat cât de cât. ^_^