| Miha.Ella. a întrebat:

Buna tpc.Vara asta am avut o rel cu un baiat am fost impreuna cam o luna jumate nah.eu am incercat sa-l uit. Acu 3 saptamani m-a sunat am vb si dupa mi-a dat noul lui id am vb si mi-a zis ca vrea s ne inpacam etc, ok am acceptat.Primele zile se purta bine totul normal dupa cateva zile cand il sunam ori numi raspundea ori imi dadea ocupat, pe mess imi spunea dnd.intr-o seara m-am enervat si l-am sunat de multe ori pana mi-a raspuns am vb l-am intrebat ce are si nu vroia sa-mi spuna. i-am inchis si deoarece ii cunosc mama am sunato sa vb cu ea, el cand a vazut ca vb cu mine a luat telu lu maicasa mi-a zis ca ma suna el si imi explica totul.Am asteptat o ora si dupa cand incercam sa-l sun nu imi mai raspundea, l-am lasat 2 zile in care nu am vb deloc.si intr-un final m-a sunat si mi-a zis ca are probleme de sanatate ca el nul inteleg si nul las in pace.Deci nu il mai inteleg cu ceva timp in urma plangea sa ne inpacam si acum ce la apucat. Ce sfat imi dati?:-

6 răspunsuri:
| carey a răspuns:

Pai sa stii ca iti ascunde ceva! ai grija si incearca sa il suni des ca sa vezi ce face si, cand este plecat sun-o pe mama lui si vorbeste cu ea!

| smile a răspuns:

Buna! ceva sau cineva l-a facut sa isi schimbe comportamentul.Cred ca ar trebui sa il intelegi si sa il lasi in pace un timp. Tu incerci sa afli care este problema, insa el este de parere ca tu il stresezi cu toate ca el greseste nedandu-ti nicio explicatie. Succes

| haiZI a răspuns:

Probabil face faza aia cu>
Fata si baiatul care fac schimb de numere de tel
Fata zice, sa ma suni
Baiatul sigur
Si trec zilele si nu mai suna
Te tine in suspans ca sa te indragostesti de el mai tare sau ceva de genu
Baietii/barbatii folosesc des tehinica asa, sunt prezenti tot timpul, te asculta, iti acorda atentie si dupa un timp se fac ca nu mai au timp, ca fetele sa aprecieze mai mult compania lor si sa-si doreasca si mai mult sa fie cu ei, ca doar ce greu iti este tie fara el.
pa

| Elena_3955 a răspuns:

Iesiti o data si vorbiti fata in fata...sa ii vezi reactiile.sa vezi daca minte in ceea ce iti spune. Daca intr-adevar are probleme de sanatate si te ognora.inseamna ca nu vrea sa te ingrijorezi din cauza luihappy

| Aiureeaaa a răspuns:

Pai poti sa te duci la el sau sa vb ca cvineva apropiat de el sau poate ca chiar este bolnav sau are ceva incearca sa discuti ca mama lui
succes
fundita? pls
:*

| kareina a răspuns:

Este doar parerea mea:lasa. l o perioada in pace pentru ca daca. l presezi prea mult nu o sa rezolvi nimic ci doar o sa. l enervezi si mai tare.Asteapta! Daca nu te cauta, lasa. l in pace, trebuie sa existe chemarea aia libera, dar se pare ca el nu simte nimic pentru tine, a f doar o aventura sau se foloseste de tine doar cand nu are cu cine sa dialogheze.Sau poate chiar e bolnav si ii trebuie liniste, meditatie la ceea ce are de facut pentru a se reface>Nimic nu se face sub presiune, asa ca asteapta o p-erioada, 2 saptamani si apoi iti spui ca nu a fost sa fie, viata e frumoasa si fara el.