| Freky229 a întrebat:

Acum 2 sapt mi-a scris -1 cu pixul in catalog, am mancat pufuleti si am vorbit cu colega mea de banca. Iar in ultima ora, a zis ca mi-l sterge daca sunt cuminte, m-a ascultat, am luat 10 si dupa a zis sa fiu mai cuminte semestrul viitor. Dar azi -1 e tot acolo scris cu pixul.

Ce sa fac? Nu vreau 9 la purtare
Ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod foarte sigur nota finala la purtare nu va putea fi alta decat 10 (zece). Garantat! Religia este o materie OPTIONALA. Doar in "noaptea mintii" a acelui individ s-ar putea intampla asa ceva laughing si din acest motiv ar fi aberant chiar si gandul ca cineva cu mintea "limpede, normala" din conducerea scolii ar fi in stare sa aprobe/sa fie de acord cu scaderea notei la purtare. Refuz sa cred, sa accept, sa concep, ca asa ceva este posibil sa se intample, deoarece totusi traim in Romania mileniului III si nu in... Absurdistan. laughing

1 răspuns:
| Nobody11 a răspuns:

Vorbeste cu dirigintele tau, in caz ca nu e acest profesor. Daca diriga/dirigul e intelegator te poate ajuta. In caz ca nu, incearca sa fii mai cuminte si sa iei note bune, sa nu mananici sau sa vorbesti in timpul orei. Iar daca mai si raspunzi la lectia acelei ore si iei note bune, e posibil sa ti-l stearga, doar ca vrea sa vada o schimbare pozitiva din partea ta iar daca o va obtine, ti-l va sterge! Succes!