| anonim_4396 a întrebat:

Acum 3 saptamani mi-a murit bunicul, sincer nu stiu cum sa trec peste durere! El m-a crescut de mica, nu stateam nici cu parintii mei atat de mult ca si cu el!
Pt mine acum nimic nu mai are sens, ca si cum lumea mea s-ar fi naruit! Imi este foarte dor de el!
Eu nu arat asta celor din jurul meu, deoarece el m-a crescut ca pe o persoana puternica, care sa nu se planga deoarece numai persoanele slabe fac asta!
Simt un gol imens in inima, orice as face nu pot uita, imaginea lui in sicriu!
Ce sa fac ca sa imi revin!

4 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Asa cum a vrut si el, trebuie sa fii puternica. Sigur nu ar fi vrut sa plangi dupa el ci sa iti aduci aminte de el cu zambetul pe buze. Asta este, dar viata merge inainte. Incearca sa faci lucruri care sa-ti ocupe timpul, ca sa te poti gandii la altceva.
Numai bine!

| Andreeiutzav a răspuns:

Buna,sincere condoleante, crezi ca bunicul tau ar vrea ca tu sa suferi pentru asta? gandeste-te la ce iti zicea fi tari si capul sus oricat de greu tear fi,nu iti cer sa il uiti, doar gandeste-te ca el nu siar dori asta pentru tine, incearca sa te gandesti la lucrurile frumoase alaturi de el:*
imi pare sincer f rau
Numai bine!:**

| uNNe a răspuns:

Asta mi s-a intamplat si mie, dar nu trebuie sa-l uiti asta ar fi cea mai mare greseala pur si simplu gandeste-te ca "asa este decursul vieti" incearca sa petreci mai mult timp cu prieteni! multa noroc :*

| andrianho a răspuns:

Roagate la Dumnezeu sai ierte pacatele si capul sus viata merge inainte stiu ca durerea este imensa dar trebuie sa treci peste asta capul sus si inaitne!