| Deliaa94 a întrebat:

acum de curând fostul m-a căutat după ce am stat despărțiți 2 săptămâni, ne-am întâlnit și bine inteles motivul era bani, avea nevoie de bani l-am împrumutat și mi-a zis ca o sa-mi dea înapoi pe data de 8 când ia salariul e, suntem pe 10 și el nici măcar un mesaj nu mi-a trimis sa se scuze ca nu poate acum sau măcar să-mi zică ca-mi da înapoi, nu este vorba de bani aici ca pana la urma nu este o suma foare mare dar este vorba de gest și de caracterul omului, voi ce ziceți? Mi-am dat seama ca in timpul petrecut cu el au fost doar bani principalul lui scop de a stat cu mine! Oricum pentru mine persoana asta nu mai înseamnă nimic văzând ca caracter infect are. Voi ce părere aveți? Să-l caut eu sa ii readuc aminte ca văd ca din părea lui are o nesimțire de nedescris ca nu îmi da bani înapoi?!

7 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Nu o sa ti-i dea. Eu zic sa-i treci la pierderi si sa zici mersi ca asta e tot ce s-a intamplat negativ cu individul

| PersonajFictiv a răspuns:

Uite, mi-am adus aminte de scena asta dintr-un film preferat :

http://m.youtube.com/watch?v=hAuSTQUa3tM

Nu mai iti bate capul, ai scapat de el, nu mai ai si nu o sa mai ai niciodata treaba cu el.
Ca tot am adus in discutie clipul de mai sus, tin minte din house of cards ca "nu trebuie sa dai vina pe un sarpe pentru ca are dinti", asa sunt unii oameni, nu ai ce sa le zici ca sa-i schimbi.

| Necunoscut112 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui să îi aduci tu aminte. Măcar aşa poate simte puţină jenă. Ca dacă nu ii zici nimic, nu o sa se simtă prost, gândindu-se că poate nici nu ţi-ai dat seama că a întârziat. Spune-i doar atât: "suntem in 10 aug". Şi după ce îţi dă banii, rupe orice legătură cu el. Cred ca ţi-ai dat seama că te-a folosit.

| gheorghe699 a răspuns:

Cred sincer ca tipul nu merita ..nimic,nu-l cauta, nu intreba, cauta un om sa te merite, sau asteapta sa te gaseasca cineva, un om adevarat.

| epurasu a răspuns:

Nu! lasa-l sa vezi cand o sa tii aduca! Eposibil ca nici bani nu o sa mai vezi de la el, nici un mesaj dar nici ca sa va mai vedeti decat tu daca o sa ii ceri asta! asa fac cei care au doar interes pentru a profita.

| Quassaar a răspuns:

Unde găsiți frate specimenele astea de "bărbați"? Îi căutați mult?

| EmmaTl a răspuns:

Eu spun sa te intalnesti accidental cu el. Nu stiu, faci sa para din greseala. Si daca intri cu el in vorba, lasa-l si fa-l pe el sa aduca vorba. Apoi ii spui ca nu e nevoie sa ti-i dea inapoi. Iti place sa faci acte de caritate. laughing))) pentru un barbat ar fi umilitor crede-ma. Succes, sper ca te-am ajutat