| Barbiiiiie a întrebat:

Buna TPU.acusi intru in clasa 8a. mi-e frica oarecum am examen!? e greu? Nu ca sunt disperata dar mama a zis ca daca iau sub 7 numai imi face toate pretentiile si vreau sa-mi pun percing in buza.big grinUn sfat? ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Să te pregătești bine pe parcursul următorului an școlar. O notă de 7 la examen nu este greu de obținut, dar dacă ești genul rebel care nu prea le are cu școala, va trebui să muncești puțin.

Trebuie să acorzi mai multă importanță materiilor de examen, să poți înțelege ca lumea. Examenul nu e greu, dar trebuie să fii atent în clasă ca să poți parcurge tot.
Îți urez mult succes.

| 女明DongRi a răspuns:

Pai eu sunt a 9-a. si am trecut examenu cu bine, chiar daca n-am avut media 10.
Dar cred ca, inainte sa te interesezi de examene, trebuie sa inveti putin gramatica.happy
"Mi-e" se scrie dezlegat, "nu mai" dezlegat.
Invata mai intai gramatica foarte bine, apoi citeste mai multe carti, ca sa ai imagiatie pentru compuneri.
Bafta!

| DeeaBlondiii a răspuns:

Eu am trecut a 9-a si -am apucat de invatat serioss dinsem al 2-lea al clasei a 8-a...si am luat peste 7laughing)...trebuie sa iti iei o carte cu modele de teste si sa faci si la mate si la romana asa am facut eubatting eyelashes

| deniisu a răspuns:

A te apuci de invatat.si sa te ti de scoala si cum o zis si @deeablondi ia-ti o culegere cu modele de examen si fa de acolo sau fa variantele de examen din 2007 alea 100...la romana nu o fost greu si poate nu va fi nici la anul dar la mate este destul de greu.cel putin pentru minehappysuceeskiss